Чим краще заклеїти вікна від вибухової хвилі

Скотч чи самоклеюча плівка?

Ми всі боялися про це навіть подумати, проте змушені жити в умовах війни та пристосовуватися, наскільки це можливо у кожній конкретній ситуації.
ДСНС України в інформаційній підбірці «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру» повідомляє, що під час підготовки оселі необхідно «нанести захисні смуги зі скотчу (паперу, тканини) на віконне скло для підвищення його стійкості до вибухової хвилі та зменшення кількості уламків і уникнення травмування у разі його пошкодження». [1]
Одним із методів збереження здоров'я, а іноді і життя – є заклеювання вікон скотчем або самоклеючою плівкою RULON. По-перше – вона гасить вібрації, спричинені вибуховою хвилею. Це може уберегти вікно від руйнування у тому випадку, якщо вибух стався на певній відстані від приміщення. По-друге - якщо скло все ж таки розбилося, уламки не полетять до кімнати, завдаючи травм людям, які там знаходяться.
Але скотч має низку недоліків для даного використання:- вузький розмір, що вимагає багато часу на заклеювання;- досить легко рветься, якщо надірвати;- важко знімається, залишаючи клей, що змивається спеціальною побутовою хімією або розчинником.
Ми пропонуємо використовувати саме "Самоклеючу плівку RULON" для того, щоб заклеювати вікна, скляні шафи, скло на міжкімнатних дверях і т.д. Таким чином скло зміцнюється за прикладом багатошарового скла.
Дана плівка виготовлена ​​з тришарового поліетилену високого тиску, що робить її досить еластичною, тягучою та стійкою до розірвання.
Спеціальна формула клею дозволяє знімати плівку з поверхні, не залишаючи слідів!
За даними Департаменту з питань безпеки ООН, 80% постраждалих загинули або отримали поранення від осколків бомб, начиння бомб, частин будівель, каміння та розбитого скла. Із цих видів осколків скло спричинило 80% травм і смертей. Така велика частка пояснюється тим, що скло легко розбивається, популярне в сучасній архітектурі та зазвичай на великій швидкості розлітається на шматки з гострими краями. [2]
Слід усвідомлювати, що скотч або клейка плівка не можуть повністю усунути загрозу. Вони лише зменшують шкоду і не треба повністю на них покладатися. Людина, що сидить біля вікна, все ще в небезпеці. Тому не ігноруйте сигнали тривоги і йдіть до укриття або хоча б скористайтеся правилом двох стін: сховайтеся за двома глухими стінами. [3]
Бережіть себе та Україну!З вірою в Перемогу та ЗСУ відкриті до співпраці!
Джерела:
[1] Пам’ятка ДНСН «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру»[2] UN Department of Safety and Security, Division of Specialized Operational Support Physical Security Unit, PSU Information Bulletin, Blast Protection for windows (pdf)[3] Пам’ятка ДНСН «Як діяти при обстрілах житлових будинків? Правила порятунку»